Клімат Землі невпинно змінюється, виною тому - колосальні обсяги викидів парникових газів. Щорічно ми «спалюємо» мільярди на опалення і кондиціонування будівель. Розуміючи, що подібний підхід є неприпустимою розкішшю, весь цивілізований світ ставить перед собою завдання №1 - радикально скоротити витрати на енергозабезпечення не тільки виробництв, а й домашніх господарств.
Запаси нафти і газу зменшуються, і нам необхідно мінімізувати залежність від викопних видів палива. Але вже сьогодні допомогти Планеті можна елементарними речами - організацією енергоефективного житла.
Наприклад, в 270 млрд. євро в рік обходиться Євросоюзу недолік енергоефективності в будівлях. Частка споживання енергії комерційними і житловими будівлями складає 40% від загальної кількості. Половину цієї енергії можна заощадити за допомогою таких елементарних заходів, як утеплення, що в свою чергу суттєво скоротить викиди вуглекислого газу в атмосферу.
Культура турботи про навколишнє середовище поширюється і серед українських домовласників. Тому ринок будівельних матеріалів пропонує велику кількість рішень для утеплення осель. Приступаючи до ізоляції зовнішніх стін, цоколя, перекриттів, даху, ощадливий господар розуміє, що економить не тільки бюджет на опалення свого будинку, але і ресурси нашого спільного Дому - планети Земля.
Грамотно організоване утеплення дозволяє реалізувати основні принципи політики енергоефективності - зниження втрат енергії і скорочення її споживання (немає необхідності в роботі кліматичної техніки на повну потужність).
Утеплювачі на основі скловолокна та базальтової вати складаються з безпечних матеріалів - кварцового піску, харчової соди, склобою, розплаву гірських порід, шлаку. Сполучний їх компонент проходить термічну обробку, тому на виході з конвеєра стає хімічно нейтральним.
Теплоізоляційні матеріали піддаються численним дослідженням і випробуванням, які підтверджують їх нешкідливість для здоров'я людини і навколишнього середовища. Їх виробляють у відповідності до європейських і вітчизняних стандартів, санітарно-гігієнічними та медичних вимог.
Більше 90% часу людина проводить в приміщеннях, і від їх якості залежить якість нашого життя — комфорт і безпека. Тому вдома з низьким споживанням енергії - це не просто тренд, це запорука існування наших спадкоємців і екосистеми в цілому. У ХХI столітті суспільство притримується концепції сталого розвитку, головне положення якої - задоволення потреб нинішнього покоління не повинно загрожувати задоволенню потреб покоління наступного.