Призначення утеплювача очевидне. Однак цей матеріал виконує більш різноманітні функції. В правильно ізольованому будинку взимку тепло, а влітку прохолодно. Все тому, що матеріал виступає бар'єром передачі тепла із зони високої температури в зону низької температури. І навпаки - коли за вікном спека, тепло не проходить всередину будинку, а охолоджене повітря «не випаровується» на вулицю. Важливо пам'ятати, що кондиціонер - досить потужна техніка, енергоспоживання якої часом перевищує навіть опалювальні прилади. Тому заощадити сімейний бюджет завдяки утепленню огороджувальних конструкцій будівлі вдасться і влітку.
До того ж, ізоляція будинку - це і турбота про ваше здоров'я. Власники утеплених квартир часто скаржаться на те, що, незважаючи на «розпечені» батареї, в приміщенні холодно і сиро, дошкуляє запах грибка. Ці, здавалося б, дрібні побутові неприємності позначаються на самопочутті господарів: з'являється відчуття втоми, недосипання, поганий настрій, високий ризик загострення простудних і хронічних захворювань.
Оскільки в ізольованому будинку опалювальні прилади працюють не на повну потужність, повітря всередині нього не пересушити. Теплі потоки рівномірно розподіляються по кімнаті, так що зникають проблеми «холодних зон» і протягів. Навіть стоячи поруч із зовнішніми стінами людина не буде відчувати дискомфорту, адже їх температура практично не відрізняється від температури повітря в кімнаті.
До речі про стіни. Термоізоляція також вберігає їх від руйнування, надійно захищаючи від добових і сезонних температурних коливань. При зовнішньому типі утеплення «точка роси», зміщена назовні будівлі, виключає можливість утворення конденсату і, як наслідок, грибкового нальоту. Відсутність вологи в порах стін зводить на «ні» ризик розтріскування будівельного матеріалу при мінусових температурах.